kolmapäev, 16. aprill 2008
Gerbera
Gerbera on rohttaimede perekond korvõieliste (Asteraceae) sugukonnast, millesse kuulub 40–50 liiki. Enamik neist on looduslikult levinud Ida- ja Lõuna-Aafrikas ning Lõuna-Aasias. Eestis kasvatatakse gerberat lõikeõite saamiseks ja potililledena poolsoojades kasvuhoonetes, kuna on külmaõrn. Taime nimi tuleneb saksa loodusteadlase Traugott Gerber'i nimest. Gerberat võib leida nii valget, kollast, oranži, punast, kui ka roosat värvi. Lille südamik võib olla musta värvi. Ühel lillel võivad kroonlehed olla ka erinevat värvi. Gerberat kasutatakse lõikelillena üpris palju. See asub viiendal kohal pärast roosi, nelki, krüsanteemi ja tulpi. Seda kasutatakse ka mudelorganismina lille ehituse õppimiseks.
esmaspäev, 14. aprill 2008
Tere kõigile!
Tervitustega, õp. Reino
pühapäev, 6. aprill 2008
Käisin nädalavahetusel maal talgutel lauta tühjendamas. Minu maakoht asub Läänemaal Matsalu rahvuspargis üsna mere ääres. Täna päeval jalutasin natuke mööda karjamaasid, turnisin kivide otsas ja ronisin mööda kraave. Tegin päris palju pilte oma maakoha ümbrusest, et neid siia üles panna ja teiste loodushuvilistega jagada.
Kui teraselt silmitseda ülal olevat pilti, võib näha umbes keskel kahte heldeamat täppi. Need on sookured.
Jänes? Selle järelduse tegin kahest hiiglaslikust kollasest hambast ja ülejäänud hammastest, mis nägid välja nagu taimetoitlastel ikka - mitte eriti teravad.
Sinilill
Kiviaegsed bumerangid.
Veidrate aukudega kask. Rähn?
Rannaroostik on Matsalu rahvuspargis suureks probleemiks, sellepärast, et seda kasvab iga aastaga tohutult palju juurde (u. 60m aastas).
Värviline maapind
Kaks võimalust: rebase või hulkuva koera jäljed.
Veider sinakas reostus (?) mida oli peaaegu iga mätta vahel.
Karjamaa oli kohati kaetud sellise rohelise ollusega. Ma arvan, et see on mingi vetikas, kuna seal on maapind päris päris märg.